Wycieczka 3c - palcem po mapie
Dzieci z klasy 3c były na objazdowej wycieczce po Polsce, mimo że nie wyszły poza klasę. Uczniowie na dłużej zatrzymali się dawnych stolicach kraju i obecnej stolicy - Warszawie, aby poznać legendy związane z tymi miejscami. Uczniowie obejrzeli zamki lub ich ruiny. Nie zabrakło również kontaktu z przyrodą. Parki krajobrazowe zostały zwiedzone, a ich fauna i flora zachwyciły uczestników wyprawy. Cala wycieczka odbyła się w atmosferze koleżeńskiej pomocy, współpracy i dobrej zabawy z mapą. Trzecioklasiści bardzo sprawnie szukali w internecie ciekawostek o zwiedzanych miejscowościach. Okazuje się, że nawet takie podróżowanie może być fascynujące!
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych u najmłodszych
3 grudnia zerówkowicze obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W klasie została przeprowadzona pogadanka na temat różnych niepełnosprawności, które dostrzegają w swoim środowisku lokalnym. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Następnie została odczytana bajka terapeutyczna pn.”Jaśka pierwszy dzień nowej szkoły”. Dzieci mogły także same doświadczyć z jakimi ograniczeniami borykają się osoby niepełnosprawne poprzez udział w przygotowanych ćwiczeniach: torze przeszkód z klocków, poruszania się z zakrytymi oczami. Wywołało to w nich dużo emocji i wrażeń. Na koniec wykonali pracę plastyczną „Serce na dłoni”, mamy nadzieję, że wspólne eksperymentowanie pozwoliło przybliżyć im świat osób niepełnosprawnych i zaszczepiło w nich postawy do okazywania pomocy i serdeczności.
Zbiórka nakrętek
Nadszedł czas na podsumowanie zbiórki plastikowych nakrętek za wrzesień i październik.
Zmagania wygrali uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Zagórską. Dzieci zgromadziły 127,5 kg korków.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy tytuły "Wkręconych w pomaganie", a rodzicom dziękujemy za przyłączenie się do akcji.
WICEMISTRZOWIE POWIATU
Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza drużyna w piłce ręcznej chłopców zdobyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU.
W piątek 3 grudnia 2021 r. odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Smoliński Piotr, Mikucewicz Marcel, Jaworski Jeremi, Kożuchowski Maciej, Legat Wiktor, Rola Mikołaj, Kulikowski Wiktor, Chorążewicz Konrad, Krzyżanowski Szymon, Dubowik Jakub zajęła 2 miejsce i zdobyła wicemistrzostwo powiatu. Gratulacje dla naszych uczniów i ich opiekuna - pana Marcina Sokołowskiego.
Zapraszamy RODZICÓW na zebranie
Szanowni Rodzice, zapraszamy na spotkania z wychowawcami oraz dzień otwarty 7 grudnia (we wtorek). Zebranie odbędzie się online. Spotkania z wychowawcami rozpoczną się w każdej klasie o godz. 17.30, a potem w godz. 18.00-20.00 będzie możliwość indywidualnych rozmów z nauczycielami. Proszę do wychowawców zgłaszać potrzebę rozmowy z konkretnym nauczycielem. Wychowawcy poinformują o szczegółach.
"Dziady cz. II" - według 8c
Uczniowie klas siódmych i ósmych mają okazję obejrzeć teatralną interpretację dramatu Adama Mickiewicza "Dziady cz. II" w wykonaniu swoich koleżanek i kolegów z klasy 8c. Młodzi aktorzy zadbali nie tylko o wierne odtworzenie tekstu romantycznego poety, ale także o odpowiednią do nastroju utworu - scenografię, rekwizyty i stroje. Zosia, Marta, Martyna, Julia, Natalia, Paula, Zuzia, Grześ i Witek włożyli sporo wysiłku w nauczenie się tekstu na pamięć i zagranie ról w opisanym przez Mickiewicza obrzędzie. Publiczność nagradzała występy brawami, co świadczy o uznaniu dla pracy włożonej przez rówieśników. Gratulujemy udanej szkolnej premiery teatralnej!
Z wizytą w Muzeum Józefa Piłsudskiego
Uczniowie klasy 7b z wychowawczynią panią Agnieszką Kożuchowską pojechali do Sulejówka do Muzeum Józefa Piłsudskiego. W sąsiedztwie zabytkowego dworku „Milusin” powstał nowoczesny budynek, w którym ukazane zostało życie i działalność polityczna Józefa Piłsudskiego. Siódmoklasiści wzięli udział w zwiedzaniu angażującym, podczas którego zastanawiali się nad tym, czy Józef Piłsudski to bohater, czy raczej buntownik? Jednoznacznej odpowiedzi nie udało się uzyskać, ale uczniowie na pewno byli prowokowani przez panią przewodniczkę do myślenia, do rozważania decyzji podejmowanych przez marszałka. Muzeum - jego położenie, projekt i organizacja sal wystawowych oraz zaprezentowane tam eksponaty - zachwyca! Historia polskiej drogi do wolności jest tam pokazywana w sposób bardzo przystępny, więc wiele wskazuje na to, że nie była to ostatnia wizyta klasy 7b w tym Muzeum.
Rada Rodziców zaprasza na zebranie
Rada Rodziców zaprasza na zebranie 3 grudnia (w piątek) o godz. 19.30 w trybie on-line.
Poniżej - porządek obrad oraz proponowane zmiany w regulaminie Rady Rodzciów.
regulamin_rady_rodzicow.pdf
Dzień Misia w 0b
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, uczniowie klasy 0b poznali historię pluszowych misiów i zapoznali się z najsłynniejszymi misiami z książek i bajek. Ta wiedza pomogła im w rozwiązaniu quizu. Nie zabrakło prac plastycznych i zabaw do piosenki "Stary niedźwiedź mocno śpi".
Zbiórka karmy zakończona sukcesem!
Wraz z końcem października zakończyliśmy zbiórkę karmy, misek i kocyków dla mińskich bezdomniaków: kotów i psów. W akcję włączyły się wszystkie oddziały klasowe wraz ze szkolnym kołem wolontariatu. Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność pamięta o czworonożnych przyjaciołach, zwłaszcza teraz kiedy nadchodzi zima. Dziękujemy wszystkim za serce i zaangażowanie się w akcję! Zachęcamy również do zakupu kalendarza, z którego 100% dochodu idzie dla bezdomnych zwierzaków.
Rodzinne dyktando napisane!
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "LIKE dla poprawnej polszczyzny". Jednym z zadań było zorganizowanie i przeprowadzenie w szkole dyktanda rodzinnego. W piątkowe popołudnie 26 listopada w szkolnej hali gimnastycznej ponad 55 osób podjęło wyzwanie napisania naprawdę trudnego tekstu o superbohaterce muszce, która przeżyła niesłychaną przygodę w jadłodajni "Żarełko". Członkowie rodzin dzielnie się wspierali podczas pisania dyktanda. Efekty współpracy okazały się bardzo dobre - I miejsce zajął duet: Anna Płochocka i Martyna Płochocka. Na drugim miejscu znaleźli się Wiktor Kulikowski z mamą - Eweliną Kulikowską, a na III - Alicja Pskiet i Maryla Wielgo-Pskiet. Poloniści podziękowali wszystkim piszącym dyktando, każdy otrzymał dyplom za udział oraz słodki upominek. Zwycięzcy dostali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim bardzo dziękujemy za w
Wesprzyj zbiórkę żywności
Ruszuła zbiórka żywności w ramach akcji "ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE". Naszych wolontariuszy spotkanie dziś i jutro (26-27.11) w sklepie Biedronka (przy Dabrówki) i Kaufland. Wesprzyjcie zbiórkę i dołóżcie do kosza jakis produkt (kasza, cukier, mąka, makaron, olej, słodycze itd.). Paczki żywnościowe trafią do potrzebujących na początku grudnia.
AN(G)IELSKIE KOLĘDOWANIE - konkurs
Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do udziału w muzyczno-językowym konkursie kolędowym. Szczegóły na plakacie:
ZAGŁOSUJMY!
Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Nasze miasto do konkursu zgłosiło inwestycję pn. „Rewitalizacja terenu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim”.
- wejdź na https://europapnews.pap.pl/node/19684
- zejdź
Szlachetna paczka
Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej społeczności szkolnej!
Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szlachetna paczka”. „Szlachetna paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W bieżącym roku opieką objęliśmy Rodzinę Pani Katarzyny - załączamy link z opisem rodziny i listą potrzebnych rzeczy:
Wybór rodziny - opis rodziny - Szlachetna Paczka
W imieniu Antosia dziekujemy!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę rzeczy na kiermasz dla Antosia. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością darów. Zapraszamy również osoby chętne na kiermasz, który odbędzie się w Cegłowie w najbliższą sobotę.
Stop cyberprzemocy
W listopadzie w naszej szkole prowadzona jest akcja szeroko rozumianej profilaktyki "Pod parasolem". Uczniowie klas starszych wzięli dziś udział w apelu na temat cyberprzemocy przygotowanym przez panią pedagog Justynę Kołodziejczyk i uczniów klasy 7e. Młodzież usłyszała o zasadach, które powinny obowiązywać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być przejawy i skutki cyberprzemocy oraz gdzie należy szukać pomocy w przypadku bycia ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania innych w Internecie.
Listopadowa gazetka szkolna
Dziennikarze naszego szkolnego miesięcznika "Na marginesie" przygotowali listopadowe wydanie gazetki. Przeczytacie w niej wywiad z przewodniczącą SU, rozmowę z panem dyrektorem o budowie boiska za szkołą, sondę o pasjach naszych nauczycieli. Poza tym są też stałe rubryki - VS i tematy tabu. Od tego miesiąca uczniowie zdecydowali się na reaktywację cyklu "Mamy cię" oraz na regularne pisanie recenzji gier komputerowych. Jeśli macie tematy, o których chcecie czytać, dajcie nam znać - zajmiemy się tym! Przyjemnej lektury! Link do gazetki znajduje się poniżej:
7d na warsztatach w Międzyczasie
Uczniowie i uczennice klasy 7d wraz z wychowawczynią K.Kozłowską-Wyszogrodzką i nauczycielka języka angielskiego p. Monika Gromulską uczestniczyli 18 listopada w warsztatach "Miejsce dla młodych - tworzone przez młodych" w Centrum Młodzieżowym Międzyczas.
Spotkanie z młodzieżą poprowadzili wolontariusze Fundacji EBU z Niemiec i Węgier.